Pomagamy w zabezpieczeniach przed ogniem

 
  • Zadzwoń
  • FireGuard
  • +48 502 663 864
 
  • Wyślij wiadomość
  • info@fireguard.eu
 
  • Znajdziesz nas:
  • Teolin 18c
  • 92-701 Łódź

BLOG

FireGuard

FireGuard

W czasach, kiedy liczy się energooszędność, niemal każdy obiekt jest odpowiednio zabezpieczony przed utratą ciepła. W roli materiału izolującego bardzo często wykorzystywane są pianki poliuretanowe. Nic dziwnego – to produkt łatwy w aplikacji, trwały, odporny na korozję biologiczną, umożliwiający utrzymanie optymalnej temperatury i wyciszający pomieszczenia. Międzynarodowy kodeks budowlany (IBC) stawia jednak konkretne warunki dla tego typu izolacji - natryskowa pianka poliuretanowa musi zostać oddzielona od wnętrza budynku poprzez barierę termiczną, chroniącą przed rozprzestrzenianiem się ognia przez co najmniej 15 minut.

Ten cenny kwadrans pozwala na ewakuację ludzi, wezwanie służb ratunkowych oraz minimalizację strat powstałych w wyniku pożaru. Jak w łatwy o skuteczny sposób stworzyć barierę ogniochronną? Odpowiedź brzmi: za pomocą farby FireGuard DC 315.

Co daje pokrycie farbą pęczniejącą DC 315 FireGuard?

Dzięki zastosowaniu produktu na powierzchni pianki poliuretanowej tworzy się odporna na ogień powłoka. W ten sposób izolacja uzyskuje wymaganą przepisami budowlanymi ochronę przeciwpożarową na co najmniej 15 minut.

Farba pęczniejąca FireGuard DC315 została przetestowana w amerykańskich laboratoriach i uzyskała certyfikat zgodności z międzynarodowym kodeksem budowlanym (IBC) oraz międzynarodowym kodeksem mieszkaniowym (IRC). Produkt uzyskał również pozytywną opinię Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) Zakładu Badań Ogniowych zgodnie z normą PN-EN 13501-1:2019-02 jako profesjonalny środek antyzapłonowy.

Farba pęczniejąca FireGuard DC 315 do natryskowej pianki poliuretanowej to produkt unikatowy na polskim rynku, dostępny wyłącznie w naszym sklepie, prosto od dystrybutora. Specyfik pozwala zabezpieczyć izolację z pianki poliuretanowej otwarto- i zamknięto komórkowej w sposób zgodny z przepisami budowlanymi. Produkt jest łatwy w aplikacji, szybko schnie i skutecznie spełnia swoją przeciwpożarową funkcję. Farba dostępna jest w czterech kolorach: białym, dwóch odcieniach szarości oraz czarnym.

Aplikacja farby FireGuard DC315 na pianę poliuretanową


Wśród wielu zalet ogniochronnej farby FireGuard DC315 trzeba wymienić również łatwość aplikacji tego innowacyjnego preparatu. Można go nakładać za pomocą pędzla, wałka albo też metodą natryskową, co jest szczególnie polecane, ze względu na wysoką wydajność tego rozwiązania. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach – do pianki otwarto- oraz zamknięto komórkowej.

Powłoka farby FireGuard DC315 tworzy alternatywną barierę termiczną. Często wystarczy jedna warstwa, aby uzyskać zadowalający efekt. Produkt bardzo szybko schnie, przez co nie wstrzymuje innych prac remontowo-budowlanych. Użycie tego preparatu zapewnia ogromną oszczędność czasu i wysiłku.

O czym musimy pamiętać przed aplikacją?

Przed nałożeniem farby FireGuard DC315 trzeba odpowiednio przygotować podłoże, aby zapewnić preparatowi odpowiednią przyczepność. Powierzchnię należy dokładnie oczyścić, osuszyć i odpylić. Jeśli jest gładka lub błyszcząca, wymaga wcześniejszego zagruntowania naszym preparatem.

Farbę FireGuard DC315 musimy przed aplikacją bardzo dokładnie wymieszać za pomocą wiertarki szybkoobrotowej z mieszalnikiem, ze szczególnym uwzględnieniem dna i boków pojemnika. Dobrze wymieszana farba ma gładką, kremową konsystencję, bez żadnych grudek czy ziarnistości. Rozcieńczanie preparatu nie jest konieczne, chyba że materiał w wyraźny sposób odparował, wówczas należy uzupełnić poziom wody.

Dla powodzenia aplikacji ważne są również parametry takie jak temperatura i wilgotność w pomieszczeniu - optymalne warunki to 16°C - 32°C i maksymalnie 65% wilgotności względnej. W innym przypadku może dojść do powstawania pęcherzy czy rozwarstwień. W pomieszczeniach zamkniętych trzeba zadbać o odpowiednią wentylację, celem odprowadzenia nadmiaru wilgoci.

Jak Państwo mogą się przekonać, aplikacja farby pęczniejącej FireGuard DC315 nie jest wcale trudniejsza, niż innych preparatów budowlanych. Wymagania są wręcz minimalne, a praca nie wymaga szczególnych umiejętności. Wysoka skuteczność, nietoksyczność, oszczędność czasu - to czynniki, które przekonują do zakupu.

Polychem Systems dołączył do światowej czołówki


Polychem Systems dołączył do światowej czołówki producentów pian po tym, jak produkowane przez niego systemy natryskowej piany poliuretanowej PUREX NG0428 - piana zamknięto komórkowa i PUREX NG0808 - piana otwarto komórkowa wraz z powłoką ochronną, pęczniejącą FireGuard DC315 uzyskały pozytywną ocenę w zakresie reakcji na ogień.

Polychem Systems jest jedynym polskim producentem, który posiada taką certyfikację.

Piana PUREX NG0428 zamknięto komórkowa wraz z powłoką ochronną FireGuard DC315 uzyskała klasyfikację w zakresie reakcji na ogień - B-s2,d0 czyli piana zamknięto komórkowa wraz z powłoką FireGuard DC315 stanowi materiał TRUDNO ZAPALNY, NIE KAPIĄCY O MAŁEJ ZAWARTOŚCI DYMU.

Piana PUREX NG0808 otwarto komórkowa pomalowana farbą pęczniejącą FireGuard DC315 otrzymał klasyfikację w zakresie reakcji na ogień - B-s3,d0 czyli piana otwarto komórkowa wraz z powłoką FireGuard DC315 stanowi materiał TRUDNO ZAPALNY, NIE KAPIĄCY O MAŁEJ ZAWARTOŚCI DYMU.

International Fireproof Technology Inc. (IFTI)

Najlepsze rozwiązania ogniochronne i powłoki przeciwpożarowe


Kompletne systemy ogniochronne, powłoki pęczniejące i farby ognioodporne International Fireproof Technology Inc. (IFTI) jest producentem wiodącej w branży powłoki pęczniejącej DC315.
drewno, gips i tkaniny. Co równie ważne, produkty IFTI zostały zaprojektowane i przetestowane na rynku globalnym i są w
pełni zgodne z wieloma międzynarodowymi standardami. Normy obejmują NFPA, ASTM, UL, ULC, Intertek i FM oraz PN-EN 13501-1:2019-02.
Dzięki niej uzyskujemy 15-minutową barierę termiczną i barierę ogniochronną w izolacji przeciwpożarowej. Ponadto IFTI oferuje
wysoce przetestowane produkty ogniochronne, farby pęczniejące, farby ognioodporne, bariery termiczne i powłoki przeciwpożarowe.
Produkty IFTI pomagają powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia, dymu i gorących gazów na palnych podłożach, takich jak kable, 
drewno, gips i tkaniny. Co równie ważne, produkty IFTI zostały zaprojektowane i przetestowane na rynku globalnym i są w pełni wymienione i zgodne z wieloma międzynarodowymi standardami. Normy obejmują NFPA, ASTM, UL, ULC, Intertek i FM oraz Europejską Normę PN-EN 13501-1:2019-02.

czwartek, 05 marzec 2020 15:52

Dowód jest w testach

Dowód jest w testach


FireGuard DC315, powłoka przeciw ogniowa, pęczniejąca na natryskową pianę poliuretanową, osiąga bardzo dobre wyniki w testach laboratoryjnych i uzyskuje najwyższe kategorie. Ogromna ilość różnych pian natryskowych otwarto i zamknięto komórkowych takich producentów jak: Polychem Systems Poznań, Damilec, Icynene, Lapolla, Quadfome i inne.

Ponad 100 różnych testów i wszystkie z wynikiem pozytywnym. Nasze produkty są w pełni zgodne z międzynarodowymi standardami, takim jak NFPA, ASTM, UL, ULC, Intertek, FM i PN-EN 13501-1:2019-02

Jeśli wahałeś się czy wybór FireGuard DC315 to dobry pomysł, już teraz możesz sobie pogratulować, bo to jest najlepszy pomysł

FireGuard jest jedynym dystrybutorem w Polsce i Europie, wiodącej w branży, powłoki pęczniejącej DC315 (farby pęczniejącej) dającej co najmniej 15-minutową ochronną barierę termiczną izolacji z pianki natryskowej. DC315 jest flagowym produktem firmy International Fireproof Technology Inc. (IFTI). Posiadamy w swojej ofercie inne innowacyjne, proste w użyciu i niedrogie produkty ogniochronne marki IFTI, takie jak pęczniejące środki ogniochronne, bariery termiczne i powłoki przeciwpożarowe. Produkty IFTI są w pełni zgodne z międzynarodowymi standardami, takim jak NFPA, ASTM, UL, ULC, Intertek, FM i PN-EN 13501-1:2019-02

Produkty

Dane kontaktowe

 

Teolin 18c

92-701 Łódź

NIP: 773-001-30-07

REGON: 590027200

tel.: +48 426500974

tel.: +48 502663864

info@fireguard.eu

www.fireguard.eu