Pomagamy w zabezpieczeniach przed ogniem

 
  • Zadzwoń
  • FireGuard
  • +48 502 663 864
 
  • Wyślij wiadomość
  • info@fireguard.eu
 
  • Znajdziesz nas:
  • Teolin 18c
  • 92-701 Łódź

BLOG

środa, 04 maj 2022 07:40

Aplikacja farby FireGuard DC315 na pianę poliuretanową Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aplikacja farby FireGuard DC315 na pianę poliuretanową


Wśród wielu zalet ogniochronnej farby FireGuard DC315 trzeba wymienić również łatwość aplikacji tego innowacyjnego preparatu. Można go nakładać za pomocą pędzla, wałka albo też metodą natryskową, co jest szczególnie polecane, ze względu na wysoką wydajność tego rozwiązania. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach – do pianki otwarto- oraz zamknięto komórkowej.

Powłoka farby FireGuard DC315 tworzy alternatywną barierę termiczną. Często wystarczy jedna warstwa, aby uzyskać zadowalający efekt. Produkt bardzo szybko schnie, przez co nie wstrzymuje innych prac remontowo-budowlanych. Użycie tego preparatu zapewnia ogromną oszczędność czasu i wysiłku.

O czym musimy pamiętać przed aplikacją?

Przed nałożeniem farby FireGuard DC315 trzeba odpowiednio przygotować podłoże, aby zapewnić preparatowi odpowiednią przyczepność. Powierzchnię należy dokładnie oczyścić, osuszyć i odpylić. Jeśli jest gładka lub błyszcząca, wymaga wcześniejszego zagruntowania naszym preparatem.

Farbę FireGuard DC315 musimy przed aplikacją bardzo dokładnie wymieszać za pomocą wiertarki szybkoobrotowej z mieszalnikiem, ze szczególnym uwzględnieniem dna i boków pojemnika. Dobrze wymieszana farba ma gładką, kremową konsystencję, bez żadnych grudek czy ziarnistości. Rozcieńczanie preparatu nie jest konieczne, chyba że materiał w wyraźny sposób odparował, wówczas należy uzupełnić poziom wody.

Dla powodzenia aplikacji ważne są również parametry takie jak temperatura i wilgotność w pomieszczeniu - optymalne warunki to 16°C - 32°C i maksymalnie 65% wilgotności względnej. W innym przypadku może dojść do powstawania pęcherzy czy rozwarstwień. W pomieszczeniach zamkniętych trzeba zadbać o odpowiednią wentylację, celem odprowadzenia nadmiaru wilgoci.

Jak Państwo mogą się przekonać, aplikacja farby pęczniejącej FireGuard DC315 nie jest wcale trudniejsza, niż innych preparatów budowlanych. Wymagania są wręcz minimalne, a praca nie wymaga szczególnych umiejętności. Wysoka skuteczność, nietoksyczność, oszczędność czasu - to czynniki, które przekonują do zakupu.

Wyświetlony 47 razy

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Produkty

Dane kontaktowe

 

Teolin 18c

92-701 Łódź

NIP: 773-001-30-07

REGON: 590027200

tel.: +48 426500974

tel.: +48 502663864

info@fireguard.eu

www.fireguard.eu